18 במאי 2020
קפה עלית בשיתוף דן דיין

אנחנו שואלים – המומחים שלנו עונים

והפעם: דן דיין, טכנולוג פיתוח ראשי של קפה נמס מציג: פלטינום קלאסיק

 

אז נעים מאוד דן, מי אתה ומה תפקידך בעולם קפה עלית?

שלום, שמי דן, נשוי למיקה ואב לרון, עופר, וקשת. אנו גרים במושבה יסוד המעלה שבגליל העליון. אני מהנדס בהשכלתי ומעל 18 שנה עוסק בפיתוח מוצרים בתחומים שונים. לעולם הקפה הגעתי לפני 8 שנים לגמרי במקרה והתלבטויות רבות, מאחר וחשבתי לעצמי "משקה בן מעל 800 שנה, מה כבר אפשר לפתח ולחדש". לשמחתי גיליתי עולם עשיר, מרתק ובלתי מוגבל. בתפקידי אני טכנולוג פיתוח ראשי של שטראוס קפה BV. תפקידי כולל פיתח מוצרים חדשים, פיתוח מתכונים חדשים, זיהוי טרנדים חדשים ולא פחות או אולי הכי חשוב, לשמור על טעמם ואיכותם של המוצרים הקיימים והאהובים שלנו.

 

איזה מוצר בחרתם להשיק?

המוצר שבחרנו להשיק הוא פלטינום קלאסיק, קפה מעולה שהולך להפתיע.

 

מה המוצר הזה שונה מכל שאר המוצרים של קפה נמס מיובש בהקפאה שאנחנו כבר מכירים?

נתחיל מזה שכל המוצרים בקטגוריה שונים אחד מהשני….. המיוחד במוצר הזה הוא השילוב של הטעם העשיר והמרקם המפנק שמקורו גם בזן הקפה שבו בחרנו וגם בתהליך הייצור שבניגוד למוצרים אחרים, מתאפיין במתכון שנועד להדגיש את טעמו העשיר של הקפה.

 

למי שלא צפה בסרטון המפעל הנהדר שלך מגרמניה  – תזכיר לנו בעצם על תהליך של הכנת קפה נמס מיובש בהקפאה?

ייצור קפה נמס מיובש בהקפאה הוא מוצר מורכב שמתחיל בקפה הירוק. בחירת הזן והאיכות היא קריטית לקבלת מוצר טוב. לאחר מכן הקפה שמגיע מהשטח החקלאי עובר ניקיון ונכנס לתנור הקלייה, בהתאם למתכון המופעל בתנור הקלייה, נוצרים הטעמים המאפיינים של המוצר והארומות. משם הקפה עובר טחינה ומיד לאחר מכן מיצוי שמזכיר מיצוי של אספרסו, רק במיכלים ענקיים. לאחר המיצוי הקפה עובר ריכוז (צמצום) כהכנה לתהליך הייבוש. מיד לאחר מכן הרכז מתחיל בשלבי הקירור עד להגעה ל טמפרטורה של -50 מעלות צלזיוס. בטמפרטורה זו הקפה מתגבש לקרח מוחלט ואז הוא נגרס לצורה שאתם מכירים. ע"מ להוציא את שארית המים (קרח בשלב הזה) הקפה נכנס לוואקום עמוק ולאט לאט מעלים לו את הטמפרטורה כך שהקרח עובר בבת אחת ממצב מוצק למצב אדי גז ובכך נפרד מגבישי הקפה.

 

איך הכי נכון לשמור קפה מיובש בהקפאה?

אמנם הקפה מיוצר ע"י הקפאת נוזל הקפה, אך את המוצר הסופי אין לשמור בהקפאה. האויב הכי גדול של קפה נמס היא הלחות. לכן, נכון לשמור קפה נמס במקום קריר ויבש. וחשוב מאד לזכור לסגור את הצנצנת היטב.

 

לאיזה קהלים היית אומר שהמוצר הזה מתאים?

המוצר פותח עבור קהלים רבים ומגוונים. כל מי שאוהב קפה עשיר, מלא וארומטי.

 

ביננו, כמה כוסות קפה אתה שותה ביום?

כוסות שתייה מלאות סביבות 5-7. אבל במהלך יום עבודה סטנדרטי, אני טועם משהו כמו 50 ויותר כוסות נוספות.

איזה מוצר מסדרת פלטינום אתה הכי אוהב, ולמה?

בחירה קשה מאד. יכול לומר שאני אוהב את כולם, אבל כל מוצר ממלא לי צורך אחר במהלך היום. אני מאוהב בקלאסיק כי הוא הכי עגול ומאוזן . שילוב של ארומה נעימה ומרקם שוקולדי. פשוט טעים!. ברזילאי הוא הוא קפה נעים וארומטי מאד. אני מאד אוהב את אינטנס כי הוא חזק ומשלב אלמנטים של אספרסו, מחזיק אותי לאורך השעות הקשות של אחר הצהריים.

 

איך תמליץ לחבר לטעום את קפה קלאסיק?

יכול להמליץ פשוט לטעום.בטוח שיתאהב אחרי הטעימה כי זה פשוט קפה מעולה!