9 באוגוסט 2017
קפה עלית

סינגל אוריג'ן (Single Origin): מאיפה מגיע הקפה שלכם?

מפת פולי קפה - סינגל אוריג'ין

הוא גדל באזור אחד, בחוות קפה ייחודית והפולים שלו לא מתערבבים עם אחרים, זו ההגדרה היבשה, אז מה הופך את מקור הקפה למיוחד? איך המקור משפיע על הטעם הסופי ולמה 'Single Origin' הפך לטרנד שהכי סוחף את עולם הקפה. הכול מתחיל רחוק מכאן, במדינות הקפה – לגזור ולמזוג.

ברזיל: הכי גדולה, הכי מתוקה עם כוס הקפה הכי קטנה

לא רק מגרשי כדורגל מכסים שטח גדול בברזיל, גם מטעי הקפה תופסים שטח ניכר. ברזיל היא מדינת גידול הקפה הגדולה ביותר בעולם ואחראית על כשליש מגידול הקפה העולמי. שטחי המטעים בברזיל מכסים כ- 27 אלף קילומטר רבוע.

הקפה בברזיל נקרא  Cafezinho בפורטוגזית =  קפה קטן, כוס של קפה קפיזיניו היא מאוד קטנה, עוצמתית ובעיקר מאוד מתוקה. הופתענו ממש כששמענו שברזילאי לא ישתה קפיזיניו ללא הוספה של סוכר או ממתיק.

הדבר שהכי מאפיין של הקפה הברזילאי הוא הטעם הקטיפתי עם נגיעות של שוקולד ואגוז (אז למה צריך סוכר?), גם כאן, בדומה לאזורי הקפה הנחשבים, הקטיף והעיבוד הם ידניים

ערביקה או רובוסטה?

מטעי הקפה בברזיל נמצאים ב- 17 אזורי גידול שונים במדינה. פולי הערביקה גדלים ב- 7 אזורים עיקריים ופולי הרובוסטה גדלים ב- 3 אזורים אחרים.  קפה מזן ערביקה נחשב לקפה איכותי, יקר, בעל טעם מעודן ודרישות גידול מורכבות, לעומת זאת, קפה הרובוסטה נחשב לקפה חזק יותר, זול, עממי, אך עם זאת נוח לייצור ושימוש.

פולי קפה ערביקה או רובוסטה

אז איפה אפשר למצוא את הקפה הכי איכותי?

אתיופיה וברזיל מצליחות לייצר קפה איכותי, זה ברור אבל התנאים הגיאוגרפיים והאקלים במרכז אמריקה, מייצרים הזדמנות ליצירת קפה איכותי במיוחד.

והמנצחת היא: גואטמלה!

בסוף התנאים קובעים ובגואטמלה, כמו באזורים נוספים במרכז אמריקה, קיימים התנאים הכי טובים ליצירת קפה ארומטי, מלא עם עושר של טעמי תבלין.

מיצוי אופטימלי בגואטמלה

בגואטמלה שתיית הקפה היא מסורת ארוכת שנים כאשר הכנת הקפה נעשית באופן מסורתי ע"י שימוש בפילטר בד דרכם מים חמים זורמים ומחלחלים דרך אבקת הקפה ופילטר הבד לקבלת מיצוי קפה פילטר נקי ממשקעים מאוד ארומטי עם חמיצות בינונית עד גבוהה.

הקפה ממקור יחידני בגואטמלה פופולרי גם בישראל – האספרסו הוא בעל עוצמה גבוהה ומרירות שמזכירה שוקולד וכל אלו יוצרים קפה איכותי במיוחד.

הונדורס מגואטמלה?

בעבר הבריחו קפה מהונדורס לגואטמלה רק כדי לזכות בתהילה של הקפה המקומי והגדלת הרווחים. בסוף הבינו בממשלה שצריך לעודד את ייצוא הקפה, הקטינו את המיסוי והיקפי גידול הקפה וגם שיפור דרמטי בטעם שלו יצרו עוד מקור קפה איכותי במיוחד.

נשות הקפה – חוות קפה בבעלות נשים

הסיפור של הקפה בהונדורס מרגש במיוחד כי הוא מצליח לשלב סיפורי הצלחה של נשים שהגיעו מרקע קשה, לא ויתרו ובתמיכה של קואופרטיב נשים לוחמני הקימו חוות לגידול קפה וכך הן תומכות בילדים, בחינוך ובעתיד טוב יותר.

single origin pic 2

הצצה לקפה מאתיופיה

דווקא באתיופיה חצי מכמות הקפה המיוצר מיועד לתושבי המדינה. אולי בגלל שזו המדינה שבה גילו את הקפה, הם לא מוותרים עליו.

single origin pic 3

טקס הקפה באתיופיה

הכינוי לקפה במדינה הוא BUNA "בונה"וזה גם שמו של טקס שתיית הקפה המסורתי. שאורך מספר שעות. אם המשפחה היא האחראית הבלעדית על הכנת הקפה, קולה את פולי הקפה על מחבת נחושת מיוחדת ולאחר שהפולים מתקררים, טוחנת את הפולים במכתש ועלי.

במקביל, מרתיחים מים בקומקום נחושת מיוחד. כשהמים רותחים מוסיפים לקנקן את הקפה הטחון לבישול ארוך, במהלך בישול הקפה שמים קטורת ריחנית ושהקפה מוכן מוזגים לאורחים שלושה ספלים בזה אחר זה. 

פולי קפה

מצליחים להגיד יגרשף YIRGACHEFE?

באתיופיה השונות הגדולה באזורי הגידול ובשיטות העיבוד  יוצרת מגוון רחב של קפה עם טעמים וארומה מאוד ייחודית. הקלייה מעודנת ומעצימה את עושר הטעמים.

אם טעמתם כבר קפה מאתיופיה בטוח גיליתם שיש בו טעמים שללימון מתוקפרחוניות עם נגיעות של פירות, שוקולד חלב, עלי תה ותבלינים.

הפתעה: סינגל אוריג'ן מהודו!

מדינה נוספת שבה גדל קפה איכותי ומיוחד היא הודו. מדינה זו מצטיינת בגידול רובוסטה איכותית שעוברת תהליך שטיפה במטעים, בדומה לערביקה.

הקפה נקרא India Kapi Royal  ומשמש בעיקר לתערובות אספרסו ייחודיות. קפה נוסף שמאוד מיוחד להודו הוא ה  Monsooned Malabar, שנוצר בתקופת המונסון, פולי הקפה לאחר הקטיף חשופים לרוחות ולגשמים וגורמים לכך שהקפה מאבד את החמיצות האופיינית ומדגיש טעמי תבלין ייחודי.

 סינגל אוריג'ן מהודו

קולומביה: הכול בזכות חקלאי אחד

לפני 50 שנה התקבלה החלטה לקדם את איכות הקפה שגדל בקולומביה על ידי כך שפדרציית מגדלי הקפה בחרה חקלאי בשם Juan Valdez  , פתחה רשת קפה על שמו ובזכות מסע שיווק רחב הצליחו להביא לכך שהקפה מקולומביה נחשב מאוד איכותי והמדינה היא יצואנית הקפה מס' 3 אחרי ברזיל ווייטנאם.

אז איפה נמצא הקפה היקר בעולם?

התשובה לשאלה הזו קצת מפתיעה, היא מובילה אותנו לדרום מזרח אסיה. דווקא באינדונזיה, שיטות גידול ייחודיות מצליחות לפתח טעם מאוד ייחודי, עשיר עם מוטיב של יין ותבלינים.

אחד מסוגי הקפה הייחודים שגדל באינדונזיה ובעולם נקרא קופי לואק: קפה המיוצר מפולי קפה שעברו במערכת העיכול של גחן דקלים אסיאתי והוא נחשב לקפה היקר ביותר בעולם.