19 בפברואר 2020
דן דיין - קפה עלית

קפה נמס מיובש בהקפאה – הסיפור האמיתי

קפה נמס מיובש בהקפאה

למה לשטראוס יש מפעל קפה בגרמניה, איך עושים קפה נמס מיובש בהקפאה ומה זה בכלל MG? כל  מה שרציתם לדעת ולא היה לכם את מי לשאול

תגידו, אתם ידעתם ששטראוס קפה היא כיום בין 10 חברות הקפה הגדולות בעולם, עם פעילות באירופה, ברזיל וישראל עם מותגים שונים?  בישראל החברה היא הגדולה והצומחת ביותר בשוק הקפה עם נתח שוק של 57% לפי סטורנקסט. פרט לפעילות בקטגוריות הטורקי, האספרסו והנמס, שטראוס קפה מהדקת בשנים האחרונות את הקשר עם חוות הקפה ברחבי העולם ומובילה בין השאר את מיזם More Than A Cup במסגרתו אנחנו רוכשים את הקפה ישירות מחוות קפה בבעלות נשים, מלווים אותם בפיתוח העסקים שלהם גם מבחינת ייצור, לוגיסטיקה וניהול ובכך מאפשרים לחוות האלה התפתחות וקיום הוגן לאורך זמן.

מפעל הקפה NDKW של שטראוס-קפה בגרמניה הוא בין מפעלי הקפה הנמס המתקדמים ביותר בעולם ובו מייצרים מוצרי קפה למותגים השונים של שטראוס באירופה וכן פלטינום-אינטנס, קפה מיובש בהקפאה בשילוב אספרסו אמיתי בטכנולוגיה מיוחדת הנקראת micro-gridding. למפעל יש פטנט רשום לייצור הקפה, גם הוא שייך לשטראוס, והוא חלק ממהפכת הקפה של העשור האחרון.

הטכנולוגיה הזו היא טכנולוגיה חדשה מהשנים האחרונות ובאה לתת מענה לביקוש לקפה איכותי יותר, ארומטי יותר ועם טעמים מודגשים יותר של קפה טחון טרי. היא נמצאת בשימוש במספר מאד קטן של חברות קפה בעולם והמפעל של שטראוס הוא ללא ספק גאווה לתעשייה הישראלית.

החידוש בטכנולוגיה הזו היא בכך שהיא לוקחת את הקפה המיובש בהקפאה, מה שחלקנו קוראים לו מגורען או גרגרים ושנמצא בעולם מאז שנות החמישים, ומצמידה לחלקיקי הקפה האלה חלקיקים של קפה טחון טרי, ממש אספרסו, ובכך מעשירה אותו בטעמים עשירים וחזקים יותר.

הישראלים, מתים על קפה!

השוק הישראלי הוא שוק משמעותי מאד למוצרים האלה וזאת כיוון שאנחנו נחשבים בעולם כמדינה של קפה איכותי, עדכני ומודרני. הצרכן הישראלי אוהב מאד קפה, שותה 3.5 כוסות ביום של קפה מסוגים שונים ואולי מפתיע לשמוע ש-6 מכל 10 כוסות קפה הן כוסות קפה נמס לסוגיו – נמס-עלית האבקתי המוכר והותיק, קפה מיובש בהקפאה וסוגים נוספים.

הצרכן הממוצע מתחיל את היום עם קפה מיובש בהקפאה בספל עם חלב (גם כאשר יש מכונת אספרסו בבית אגב), ממשיך על הדרך או במשרד עם קפה אחר (הפוך, אספרסו או מיובש בהקפאה), מגוון עם קפה טורקי בצהריים (בגלל הכשרות לרוב) וממשיך אחר הצהריים עם הקפה האישי המועדף עליו. בעשרים השנה האחרונות האספרסו פרץ לחיינו בישראל, כמו גם במקומות אחרים בעולם, וזה הגביר את הביקוש לקפה איכותי יותר הן מחוץ לבית (בתי קפה, מסעדות) והן בבית.

רגע, אז מה זה MG?

הפתרון של קפה שמיוצר בטכנולוגיה של MG כמו הפלטינום אינטנס, הוא בכך שהוא מאפשר קפה איכותי, עשיר וארומטי בצורת ההכנה הפופולארית שהיא הנמס. ההמלצה שלנו היא לנסות לנסות ולשתות את הקפה בלי או עם פחות סוכר ובכך להרגיש קצת יותר את טעם הקפה.

מפעל NDKW הוא מפעל בבעלות ישראלית מלאה, מרכז טכנולוגיות הקפה של שטראוס בישראל מלווה את המפעל בתהליכי הפיתוח, האיכות והיצור ושטראוס-קפה היא זו שאחראית על רכש הקפה מחוות הקפה ממקורות הקפה השונים בעולם. המנהלים במפעל מגיעים עם ניסיון תעשייתי והנדסי עשיר והמפעל נמצא בצמיחה ומספק יותר ויותר קפה לשאר המדינות בן שטראוס-קפה פועלת.