4 בפברואר 2019
שי בניאל - מנהל ההדרכה של רשת קפה עלית

חוויות מתחרות ה- Aeropress בסידני

מכונת קפה פילטר

33 שעות טיסה, שתי גישות שונות לחליטת קפה, ומתמודדת אחת שהכינה קפה עם מי הפשרת שלגים. שי בניאל, מנהל ההדרכה של רשת קפה עלית ואלוף ה Aeropress  של ישראל, טס לתחרות האירופרס העולמית בסידני. בדרכו להיות אחד מ-12 מכיני הקפה הטובים בעולם, הוא נפגש עם תרבויות שונות ולמד איך קפה יכול לקרב לבבות. ביקשנו ממנו לספר על החוויה שלו ולחלוק בתובנות.

תחרות aeropress 2018 צילום: שי בניאל

אז חזרתי מאוסטרליה, אחרי 33 שעות טיסה חלקן במטוס וקצת בנמלי תעופה, בהמתנה לטיסה הבאה. עבר שבוע מאירוע תחרות הAeropress  סידני 2018 וסוף סוף הראש חוזר לשגרה לאחר ג'ט-לג מטורף שנוצר כאשר מבקרים בצד השני של העולם. נתחיל מהסוף, זו הפעם ה-11 שמתקיימת תחרות Aeropress . בתחרות השנה השתתפו 42 נציגים ממדינות שונות בעולם: מהמזרח הרחוק כגון יפן, סין ומקאו, מאפריקה והמזרח התיכון – ערב הסעודית ובחריין, מאירופה, מאמריקה ומאמריקה הדרומית. היפה במפגש זה, שמה שאיחד בין כולם הייתה האהבה לקפה.

חוקי התחרות פשוטים מאוד: מקבלים קפה מהמארגנים ו- 8 דקות לחלוט קפה במכשיר Aeropress. מי שחולט את הקפה הטוב והמאוזן ביותר מנצח. בכל שלב התמודדו 3 מתמודדים ראש בראש. השופטים בחרו את הכוס הטובה ביותר מבין השלושה וכך התקדמנו לגמר.

בזכות התחרות גיליתי שיש 2 אסכולות להכנת קפה בAeropress

אסכולה ראשונה – מכינה קפה מ-16-20 גרם קפה בטחינה בינונית כך שמתקבל קפה עדין וארומטי בעל גוף בינוני.

 אסכולה שנייה – מכינה קפה מ-30-40 גרם קפה בטחינה בינונית – גסה. מתקבל קפה חזק בעל מלאות ומרירות מודגשות.

בגמר זכתה הנציגה של ארה"ב שחלטה את הקפה בשיטת הטחינה הבינונית והשתמשה בכמות יחסית קטנה של קפה. ואני, אני עברתי שלב, ניצחתי את דרום אפריקה ובלרוס. הקפה שלי התבסס על השיטה הראשונה ומה שיחד אותו שהתחלתי את החליטה במים קרים. בסבב השני עליתי מול יפן ואיטליה. האיטלקי ואני הפסדנו ליפנית שהכינה את הקפה בשיטת 30-40 גרם. מה שיחד את הקפה שלה שהביאה מים ממי הפשרת השלגים של הר פוג'י.

אירוע התחרות נמשך משעה 10 בבוקר ועד 20:00 בערב והיה חגיגה של 1000 אוהבי קפה שבאו לחגוג וליהנות מקפה מעולה, ממוסיקה כיפית ומבירות חופשי.

תהליך הכנת קפה הכנת הקפה הוא תהליך של ניסוי וטעיה – צילום: שי בניאל

אז מה היה לנו?

  • ביקור בבתי הקפה באוסטרליה: מדהימים, מרשימים ועם קפה איכותי.
  • השתתפות במפגש עם חובבי ואלופי קפה מכל העולם והחלפת ידע והתנסות מעשית בהכנת ובטעימת קפה מתרבויות שונות.
  • אירוע תחרות שכולו אהבה לקפה והפצת הבשורה של לגימת קפה איכותי.
  • וסידני… עיר מרשימה שמתנהלת בקצב אחר ושווה ביקור בכל מצב ובכל זמן.

תודה לקיי המקסימה שתמכה וליוותה אותי עד אוסטרליה הרחוקה.

ותודה גדולה ל 3Brewing שארגנו את הכל.

אז לשנה הבאה .. בהצלחה

 

רגע… אבל מה זה בעצם Aeropress?

ה – Aeropress  זו בוכנה ידנית לדחיסת קפה דרך פילטר נייר קטן, שמייצרת את ה'פילטר הדומה ביותר לאספרסו' אבל עם חמיצות נמוכה יותר ופירותיות גבוהה, תלוי באיכות הקפה כמובן. להכנה במנות אישיות, בבית, במשרד, בטיולים ונסיעות.