7 בפברואר 2019
נגה ואן אלק, מנהלת אזור צפון ברשת קפה עלית אספרסו בר

להפוך לטועמת קפה בארבעה מפגשים

תמונת טעימת קפה

עד לפני שנה נגה ואן אלק, מנהלת אזור ברשת קפה עלית, לא האמינה בחוש הטעם שלה. בתור מי שנולדה בקיבוץ וגדלה על עוף מכובס, היה לה ברור שהעתיד שלה לא נמצא בטעימות. אז איך הקיבוצניקית מצאה את עצמה אלופת ה CUPPING – טעימות הקפה – של קפה עלית ושל שטראוס קפה העולמית? הסוד הוא בחמוציות

לוד, 14:00 בצהריים. תחרות הCUPPING של קפה עלית עומדת להתחיל.

נגה ואן אלק, מנהלת אזור ברשת קפה עלית עומדת בשולחן הימני, לצד שני מתמודדים נוספים. בעוד רגע תתחיל תחרות טעימות הקפה השנתית אליה התאמנה בחודשים האחרונים. על השולחן פזורות חמש שלשות שונות של כוסות קפה. בכל שלשה שני סוגי קפה זהים ואחד שונה, ונגה צריכה לזהות אותו.

בעוד 10 דקות תוכתר כאלופת הCUPPING של קפה עלית, אבל קודם יש לה 15 כוסות קפה לטעום, ושני מתמודדים אותם היא צריכה לנצח.

חזרה אחורה. כמה חודשים קודם לכן, קפה עלית הכריזה על תחרות ה CUPPING השנתית והזמינה את כל העובדים להשתתף

"איילת אופק, מנהלת התחום הסנסורי בקפה עלית, שריכזה את התחרות קיבצה את כל המשתתפים, לארבעה מפגשים משותפים בהם התאמנו בטעימת זנים שונים של קפה ופיתחנו את היכולת לזהות הבדלים בטעם. הקונספט של התחרות הזאת זה זיהוי של כוס קפה שונה מתוך סט של 3 כוסות, כך ששתיים זהות ואחת שונה.

טועמים בעזרת כף את שלושת הכוסות ואת הכוס השונה מזיזים קדימה. יש מתמודדים שיורקים את הקפה לאחר הטעימה ויש שממש שותים אותו.  התחרות עובדת גם על מהירות אבל חשוב יותר זה הזיהוי הנכון. באימון הראשון שאליו הגעתי הצלחתי לזהות סט אחד מתוך שישה, באימון השני הצלחתי כבר לזהות ארבעה והכי הרבה שהצלחתי היו חמישה מתוך שישה סטים.

בתום המפגשים האלה התקיימה תחרות של כל המתמודדים במפעל הקפה בלוד. האמת שהגעתי לתחרות בחוסר אמונה שיש לי סיכוי, אבל הפלא ופלא ניצחתי וזכיתי במקום הראשון. בחצי גמר ניצחתי על חודה של שניה בזכות המהירות ובגמר סיימתי אחרונה מבין שלושת הפיינליסטים אבל עם הכי הרבה זיהויים נכונים."

תמונת טעימת קפה

הזכייה בתחרות הבטיחה לנגה כרטיס לתחרות הCUPPING של שטראוס קפה העולמית. מכאן האימונים עלו מדרגה, ובמהלך חודש וחצי נפגשו איילת ונגה לאימונים שבועיים.

"איילת הציבה לי כוסות שמאוד קשה לזהות את השונות בניהן, כמו קפה מהודו וקפה מברזיל שתיהן תערובות קפה מרות, או אתיופיה ואינדונזיה החמוצות.

באימונים הראשונים היא אמרה לי "תרגישי את הפירותיות בזן הזה, את הפרחוניות בזן ההוא, זה שוקולדי וזה בטעם תה שחור." את האמת זה החזיר אותי בדמיוני לימי שישי וארוחות הצהריים בקיבוץ, בהן הגישו לנו פסטה עם גבינה מתוקה וקקאו, או במילים אחרות – לא הבנתי, מה הקשר? חושי לא מסוגלים לחוש בכאלה דקויות ולכן החלטתי להתייחס לטעם הכי דומיננטי שאני חשה בקפה – החמוציות.

ככה על ידי תכונה אחת הרגשתי בהבדלים בין הזנים השונים של הקפה

איילת הקפידה על אימונים שהתחילו קשה והתגברו כל הזמן. תוך כדי היא הייתה מדברת איתי ומסיחה את דעתי, מלחיצה בזמנים וכל זאת כדי שאצליח למצוא את הריכוז שלי בכל מצב. לאורך כל התהליך ובתחרות בפרט הרגשתי המון תמיכה מהצוות במפעל, מהצוות שלי ומכל האנשים בקפה."

האימונים הקשים הוכיחו את עצמם, כשבתחרות העולמית נגה גברה על 7 מתמודדים מ-7 מדינות והוכתרה גם כאלופת הCUPPING העולמית של שטראוס קפה. תכלס, אלופה!

ואם מעניין אתכם איזה קפה היא שותה בבית, אז קפה נמס עלית, בלי סוכר ועם חלב.