1 במרץ 2017
קפה עלית

מדוע כדאי לעודד הפסקות קפה במקום העבודה

הפסקת קפה בעבודה

האם הפסקות קפה בעבודה משתלמות גם לבוס? כל התשובות לפניכם.

נהוג לייחס את מקורו של מושג "הפסקת הקפה" למהגרים הנורווגים, שהגיעו לעיר סטווטון שבוויסקונסין בסוף המאה ה-19.נשות המהגרים נהגו לקיים בינן לבין עצמן מפגשים חברתיים לצורך "הפסקת קפה" ומאז, מידי שנה, מתקיים בעיר "פסטיבל הפסקת הקפה של סטווטון".

אנשים יושבים בהפסקת קפה

שנים לאחר מכן, הפך מוסד "הפסקת קפה" למנהג מקובל בארה"ב, בעקבות קמפיין של חברת קפה אמריקאית, שיצאה בעידוד צריכת קפה תחת הסיסמה: "הרשה לעצמך הפסקת קפה וקבל את מה שיש לקפה להציע לך."

במדינות שונות ברחבי העולם, נהוגות כיום הפסקות קפה במקום העבודה, והן חלק בלתי נפרד מהזכויות הסוציאליות המגיעות לעובד בחברה.

בשבדיה לדוגמה, יוצאים להפסקת קפה הנקראת "FIKA" פעם – פעמיים ביום, אצל הבריטים קוראים לזה Elevenses, כי נהוג לקחת את ההפסקה בשעה אחת עשרה, האוסטרלים והניו- זילנדים יוצאים ל"סמוקו", המשלב בין הפסקת קפה לסיגריה,והיפנים? הם בכלל מעדיפים תה ירוק בהפסקה שלהם, אבל מה הם מבינים…

מנהלי חברות רבים מתלבטים בינם לבין עצמם, האם לעודד את תרבות הפסקת הקפה ולהשקיע בציוד איכותי לקפה, או לנסות לצמצם את שהות העובדים בפינת הקפה ככל האפשר, כדי למנוע בזבוז זמן וטיילת במסדרונות בשעות העבודה.

בדיוק לשם כך רכזנו עבורכם כמה נקודות למחשבהשיסייעו לכם לעשות את הבחירה הנכונה!

הפסקת קפה משפרת את ביצועי העובדנכון או לאבהחלט נכון!

חלק גדול מהעובדים בעולם המודרני יושבים שעות ארוכות מול מסך המחשב ולעיתים רבות אוכלים את ארוחת הצהריים שלהם ליד שולחן העבודה. הישיבה הממושכת מאמצת את העיניים ואת השרירים. אז מה יותר בריא, מלקום פעם בכמה זמן,לחלץ את הגוף מכיסא העינויים, לעשות קצת מתיחות ולצעוד אל עבר מכונת הקפה, לכוס קפה הפוך מוקצף ומעורר.

הפסקת קפה מעודדת יצירתיות ותורמת לעסקנכון או לא? ברור שכן!

מפגש חברתי בפינת הקפה יוצר אינטראקציה בין העובדים ומאפשר להם לחלוק חוויות, להעלות נושאים שעל סדר היום במשרד ולהחליף רעיונות זה עם זה. אז איך עובדת הנוסחה? סיעור מוחות + אספרסו קצר = פתרונות יצירתיים, ופתרונות יצירתיים – טובים לעסק!

הפסקת קפה תורמת לגיבוש חברתי ואוירה טובה בחברהנכון או לאאיזו שאלה!

פינת הקפה היא המקום שבו קורים הדברים הכי מעניינים במשרד. שיחות ברזייה, החלפת חוויות משפחתיות, מחמאות על התספורת החדשה ורכילויות על ההיא מהחשבונות… בקיצור, כל מה שבשבילו כדאי לצאת מהמיטה בבוקר ולבוא לעבודה. אז תענו אתם, כמה שווים מוטיבציה גבוהה, אוירה חברית ועובדים מרוצים בפולי קפה?

קפה איכותי מעלה את קרנו של העסקנכון או לאודאי שכן!

פינת הקפה היא הפנים של המשרד והיא מלמדת לא מעט על סטטוס החברה. עוד לא נולד הקליינט שסירב למקיאטו,ולקוחות שנהנים מקפה טוב מפנק, תמיד ישמחו לחזור. מדובר בהשקעה משתלמת, שמעניקה לעסק ערך מוסף, בעלות זניחה יחסית.

הפסקת קפה משובח מסייעת בגיוס מועמדים איכותייםנכון או לאשקוף שכן!

מועמדים איכותיים ומחוזרים, אשר החברה מעוניינת לגייס, יעדיפו לבחור במקום עבודה שמפרגן לעובדים שלו וידוע בסביבת העבודה הנעימה שבו. בדרך כלל אנשים טובים מגיעים בשיטת "חבר מביא חבר" ואין ספק שעובד מרוצה שנהנה מהפסקת קפה מפנקת ומקפסולות חופשי, יעביר את השמועה מפה לאוזן.

אז מה אתם אומריםהשתכנעתםאו שאתם צריכים הפסקת קפה?