29 ביוני 2020
קפה עלית בשיתוף הארץ

אפרת אנזל פגשה את השף אסף דוקטור בLive לשיחה על קפה

בחודש יוני נפגשה אפרת אנזל במסגרת סדרת מפגשי Live בשיתוף PLATINUM CLASSIC, עם מובילי דעה מתחום הקולינריה. אסף דוקטור, בעלים של "האחים", "דוק" ו"אייבי" מספר על הנרטיב שהנחיל במסעדות שלו ואיך בעצם הכול התחיל >>

אסף דוקטור הוא שם נרדף למטבח ישראלי, מקומי, כזה ששם את הדגש על תוצרת שמגודלת ומיוצרת כאן, ושהיא גם אורגנית ומתחשבת בסביבה. יחד עם אחיו, יותם, פתח מספר מקומות אוכל בעיר, בהם האחים – שיפודיה אורבנית, דוק – בה מוגשות מנות מחומרי גלם מקומיים בלבד (אפילו פלפל שחור לא תמצאו בה) ואייבי – גרסה עכשווית למסעדות הדגים של פעם, שגם בה מתבססות רוב המנות על גלם מקומי.

"בישול מקומי הוא יותר קל", מספר דוקטור . "זה יותר קל נפשית, עם העובדה שאין לך קשת בלתי מוגבלת של חומרים לבחור מהם. מי שיש לו אפס מגבלות הוא , לדעתי, מתפזר או לעיתים נהיה עצלן. זה קל כי אתה גם מסופק יותר וגם צריך לעבוד כל הזמן לחדש ולחקור כל הזמן. עם הזמן זה באמת נהיה קל כי אתה באמת מבין את השפה."

אחרי שהמציא מחדש את המסעדות שלו, דוקטור הצליח לעשות שינוי בעסקיו גם בתקופת הקורונה ולחשב מסלול מחדש. האחין דוקטור פתחו מכולת בה ניתן לרכוש את מיטב התוצרת המקומית בה הם עושים שימוש במסעדות שלהם. "הקורונה חיברה אותנו למצבים קיצוניים שאני ואחי חווינו כשותפים. הצורך הוא תמיד לחשוב מחוץ לקופסה כדי להיחלץ מהמצב. הרעיון לפתוח מכולת התחיל מזה שבימים הראשונים של הקורונה אמרו שמסעדות יסגרו והעסקים היחידים שיוכלו לפעול הם סופרמרקטים, בתי מרקחת וכו', אז אמרנו 'בוא נהיה סופרמרקט'. יש לנו ירקות, יש לנו גבינות, יש לנו לחם, יש לנו יין… למה שלא נביא לכולם את האפשרות שיהיה להם בבית את מה שאני יודע שלא להרבה יש, כי אין להם את הקשרים, והם לא יודעים מתי לקנות, או שהם לא יודעים מתי העונה."