29 ביוני 2020
קפה עלית בשיתוף הארץ

אפרת אנזל פגשה את השף יוסי שטרית בLive לשיחה על קפה

בחודש יוני נפגשה אפרת אנזל במסגרת סדרת מפגשי Live בשיתוף PLATINUM CLASSIC, עם מובילי דעה מתחום הקולינריה.

מספיק להעיף מבט על צלחת שמוציא השף יוסי שטרית כדי להבין שמדובר באיש שרואה באוכל לא פחות מיצירת אומנות. לאורך הקריירה שלו – שעברה, בין היתר, במסעדות ויולט, קיטשן מרקט, אונזה ומשייה – הוא יוצר מנות יצירתיות ואסתטיות, ששמות דגש על הצורה לא פחות מהטעם. שטרית משלב את המיטב של המטבח הצרפתי והמרוקאי, ומוסיף טאץ' של בישול מולקולרי, ומביא את זה למסך כשופט בתכנית הריאליטי "משחקי השף".

שטרית סיפר על שגרת הקפה שלו: "במהלך היום, בכל שעה בא לי קפה אחר. פעם אני שותה אספרסו, ופעם אני שותה קפה שחור בוץ, ובשעה 16:00 אני שותה את הפלטינום שלי". זה לא מפתיע כשמבינים שהשף המוכר רואה בחווית הקפה חוויה קולינרית לכל דבר. "כששואלים אותי 'מה אתה הכי אוהב לאכול?' אין לי תשובה לדבר הזה. אוכל הוא עניין של טיימינג, של חברה, סביבה והרגשה באותו הרגע וגם קפה זה ככה. לפעמים בא לי קפה שחור ולפעמים אני יושב במרפסת ואומר 'עכשיו, רק קפה קר'".

לאחרונה עזב שטרית את המסעדות שעמד בראשן, וכעת הוא חושף פרטים על המיזם הקולינרי החדש שלו. "משהו שאני יכול להגיד על עצמי זה שאני יודע מה אני רוצה ומה כל הזמן רציתי בחיים שלי, ועכשיו הגיע הרגע שאני באמת יכול לעשות את המסעדה כמו שאני רוצה, מא' ועד ת'. אני רוצה שכל מי שיכנס למקום הזה יבין מה אני רוצה להגיד. אנחנו נשקיע את כל המאמצים כדי שזה יהיה לא רק טעים, אלא גם יספר את הסיפור".