3 באפריל 2017
קפה עלית

איך משתמשים במקציף חלב? איך מקציפים חלב?

הקצפת חלב לקבלת קפה איכותי

הדרך לקפה איכותי, דורשת חומרי גלם איכותיים, ציוד מתאים ולא פחות מכך הקפדה ודיוק בתהליך ההכנה. מאחר ולא כולנו עברנו קורס בריסטה מקצועי, לא אומר שנגזר עלינו לנדוד כל פעם לבית הקפה השכונתי על מנת לזכות בכוס קפה מוצלחת.

כמו בתחומי חיים רבים אחרים, גם כאן, נחלצת הטכנולוגיה לעזרתם של חובבי הקפאין המבקשים לקצר את הדרך אל קפה איכותי, עבורם פותחו מגוון מכשירים וגאדג'טים לשדרוג ההכנה, החל ממכונת אספרסו אוטומטית ומבוססת קפסולות, דרך מטחנת פולים אוטומטית ועד מקציפי חלב חשמליים, בהם נעסוק הפעם.

מזיגת חלב

מתחילים להקציף חלב

מקציף חלב, הוא שמם של כל המכשירים המיועדים להביא לאותה תוצאה: הפיכת נוזל החלב לקצף אוורירי ויציב, המהווה בין יתר שימושיו, מרכיב נדרש בהכנת מגוון משקאות קפה: לאטה, קפוצ'ינו, מקיאטו ועוד.

ביצוע הקסם בו הופך נוזל החלב לענן אוורירי של קצף, נעשה בעזרת הליך פשוט למדי,הזרמת אוויר או אדי מים אל תוך נוזל החלב. על מנת להגיע לקצף יציב וטעים נדרשת מידה רבה של דיוק במלאכת ההקצפה. דיוק הכולל בין היתר שימוש בכלים מתאימים, בדיקת טמפרטורת החלב, החדרת מוט ההקצפה לנוזל בזוית הנכונה, הקפדה על זמן הקצפה נכון ועוד.

סוגי המקציפים החשמליים

כדי להתחמק מן המלאכה המעט מייגעת אשר תוארה כאן פותחו מספר מקציפי חלב חשמליים, הפופולריים הם:

מוט הקצפה:

מוט קצר ודק בראשו נמצא ראש הנע במהירות אותו מכניסים אל נוזל החלב. תנועתו המהירה של הרכיב המקציף מחדירה אוויר אל תוך החלב ויוצרת את הקצף המבוקש. מחירם של מוטות הקצפה כאלה נע סביב כמה עשרות שקלים והם ניתנים לרכישה במרבית רשתות החשמל המוכרות.

מקציף חשמלי אוטומטי

מכשירים אלה חוסכים מחובב הקפה את כל הטרחה הנלווית לתהליך ההקצפה. השימוש בהם מצריך רק מזיגת חלב אל תוך מיכל המכשיר ולחיצה על כפתור ההפעלה.

זמן קצר לאחר מכן הקצף מוכן למזיגה מן המכשיר אל כוס הקפה שלכם.

מחירם של מכונות מקטגוריה זו נע סביב כמה מאות שקלים וגם אותן ניתן לרכוש במרבית רשתות החשמל וכן בחנויות הפונות לחובבי קפה וכמובן בחנויות אונליין ישראליות ובינלאומיות.

טיפים למקציפים

  • אחוזי שומן – אם ענייני קלוריות וכולסטרול פחות מדאיגים אתכם מומלץ להשתמש בחלב באחוזי שומן גבוהים או בשמנת.
  • טמפרטורה – אם אתם אוהבים את הקפה שלכם חם ולוהט, מומלץ כי תחממו מעט את החלב טרום הליך ההקצפה.
  • במידה ואתם אוהבים את הקפה שלכם פושר יותר, מומלץ כי תעשו שימוש בחלב קר שהוא גם קל יותר להקצפה