19 בפברואר 2020
קפה עלית

מה מותר ואסור לעשות עם מכונת הקפסולות שלכם בבית

מיתוסים על מכונת קפה

כמעט לכל אחד מאתנו כבר יש מכונת קפסולות ביתית, לכן עם הזמן פיתחנו הרגלים ושגרות שלא תמיד עצרנו לבדוק האם נכונות ומומלצות עבור המכונה שלנו.
ריכזנו עבורכם כמה מיתוסים בשגרת הטיפול במכונה שיהיה לכם לשימוש לקראת הכנת הקפה הבא שלכם….

 

  1. החלפתם מכונה ונשארתם עם אותה שגרת ניקיון – לא נכון!

אם תקראו בהוראות היצרן, לכל מכונת אספרסו יש כפתור ניקיון ייחודי משלה, יש מכונות בהן יש כפתור עליו יש ללחוץ למשך 7 שניות לניקיון, לעומת מכונה שמחייבת לחיצה על כל שלושת הכפתורים בבת אחת לצורך ניקוי. אם התמזל מזלכם, יש גם מכונות שמזכירות לכם לבד 😊 אז שימו לב כשהתראת ניקוי האבנית תופיע על המסך – זה הרגע שלכם לנקות את המכונה לפי ההוראות. אם לא יבוצע הניקוי, המכונה פשוט תיעצר לשימוש לאחר 10 כוסות קפה. הכי חשוב, וודאו שאתם מנקים כל פעם לפי הוראות היצרן המתאימות למכונה שלכם. אם החלפתם  מכונה יתכן וגם ההוראות שלה השתנו בהתאם לכן אל תתעצלו, גשו לאתר הרשמי והתעדכנו בשגרת הניקוי.

 

  1. רק מים מינרלים משפרים את טעם הקפה – לא נכון!

לא חייבים לשים מים מינרלים במכונה שלכם כדי לקבל כוס קפה טובה, אפשר להסתפק במים מסוננים בפילטר שיספקו את אותו הטעם ואפילו  טוב יותר, תתפלאו.

 

  1. כדאי להוציא את הקפסולה ישירות בתום השימוש – נכון!

טוב לא בדיוק אחרי כל כוס, אבל תשתדלו. רבים מאתנו חושבים שאם הקפסולה נשארת למטה בתום הכנת כוס הקפה, זה לא פוגע במכונה שלנו. אבל למה לחכות לרגע האחרון כשהמכונה מאותת לך שהיא לא מסוגלת להכין עוד כוס? פשוט הגדילו ראש ורוקנו לאחר כ-5/6 כוסות. כך תחסכו עבודה כפולה בהמשך, לכלוך, בלאגן והצטברות של אבקת קפה שהתקשתה על גבי הכלים.

 

  1. כדי לנקות את המכונה חייבים להשתמש במנקה רשמי של היצרן – לא נכון!

על הסעיף הזה יש הסתייגות קלה, מצד אחד ברור שמומלץ להשתמש רק במוצר הרשמי ולעקוב אחרי ההוראות, אבל מצד שני אם אין לכם בשלוף ואתם רוצים ממש עכשיו לנקות את המכונה – אל תהססו. קחו מים וחומץ או מלח לימון ונקו את המכונה מאבנית. לפחות בשלב הראשוני המכונה תהיה נקייה יותר וחסכתם רכישה של ערכת ניקוי / טבליות הסרת שומני קפה / קפסולות ניקיון / בקבוקוני הסרת אבנית / מטליות לניקוי המכונה ועוד מגוון פתרונות שיש בשוק מכונות האספרסו בשוק. עד לפעם הבאה כמובן 😊

 

  1. אפשר להשתמש בקפסולות תואמות למכונה – נכון!

ההתפתחות הנרחבת של תחום הקפסולות התואמות הובילו לפיתוח שיטות ייצור מתקדמות, הנדסת מוצר איכותית ובטיחות ללא פשרות. החברות המובילות בשוק הקפסולות עורכות המון ניסויים על מנת להבטיח שהקפסולות תואמות באופן מוחלט ושהן לא יהרסו את מכונות הקפה שלנו.

 

 

אז  לפני שאתם מתיישבים על כוס קפה, שימו לב שפעלתם נכון עם המכונה שלכם. כי בתכלס, אין על הקפה של הבית .

הקפה הבא שלכם כבר ממש כאן