7 בנובמבר 2021
הארץ בשיתוף קפה עלית

מה אתם יודעים על כוס הקפה שאתם שותים?

בואו לקרוא על מיזם More Than a Cup שמסייע לאלפי נשים המגדלות קפה במדינות מתפתחות לחולל שינוי אמיתי בחייהן ובקהילה שלהן. בנוסף, הכירו את קפסולות 100% אתיופיה, קפה SINGLE ORIGIN מארץ מולדת הקפה.

המסע של קפסולת 100% אתיופיה מתחיל בחווה –  חלק מפרויקט הקיימות של שטראוס קפה הנקרא "More Than a Cup"  התומך בחוות קפה בבעלות נשים במטרה להעצים אותן ולעודד שוויון מגדרי ומעניק להן הכשרה חקלאית, ציוד חקלאי ועוד. 15% מחוות הקפה בעולם הן בבעלות נשית, אולם למעלה מ-70% מהעבודה מתבצעת בפועל על ידי נשים בשדות. חקלאיות הקפה הן אלו שמניעות את הכלכלה המקומית ומעצימות את הקהילות שבהן הן נמצאות.

גידול | התאקלמות מושלמת בסביבה חדשה

בניגוד לסברה הרווחת, קפה הוא לא גידול טבעי בארצות דרום ומרכז אמריקה, הוא הובא לשם לפני 300 שנים והתאקלם באופן איכותי.

תנאי האקלים והקרקע משפיעים מאוד על טעם ואיכות הקפה, הפולים גדלים על קרקע בגובה רב, המכילה עושר של מינרליים והיבול תלוי בעונות הגשמים, בקולומביה לדוגמא קיימת עונת גשמים מרכזית ועונת גשמים קצרה, מה שמייצר שני יבולים של קפה בשנה.

קטיף | בחירת התרמילים המתאימים

אחרי שגידולי הקפה מגיעים להבשלה, כלומר הפרי מגיע לצבע אדום כהה, מתחיל הקטיף שנערך בין החודשים ספטמבר-דצמבר. חשוב לזכור שקפה לא מבשיל בצורה אחידה, ניתן למצוא על אותו ענף פרי ירוק שטרם הבשיל ופרי אדום שמוכן להיקטף, לכן כל קטיף נעשה באופן ידני בלבד, בשלושה מחזורים לאורך שלושה שבועות.

מיד עם הקטיף מסירים את הקליפה הבשרנית כיוון שבה יש סוכרים רבים ולחות שעלולים לגרום לקפה לתסוס. הקילוף נעשה גם הוא באופן ידני בעזרת מכשיר שמגרד את הקליפה מהגרעין.

התססה וייבוש | תהליך ארוך בעבודת יד

הפולים מוכנסים למכלי תסיסה ל-12-24 שעות, כך שניתן יהיה להפריד את הקליפות מפולי הקפה בעזרת מים. לצורך כך דרושה זמינות גבוהה של מים שכן בתהליך זה משתמשים בכ-40 ליטרים של מים על כל ק"ג .לאחר תהליך ההתססה והשטיפה של הפולים, ייבוש פולי הקפה נעשה גם הוא באופן ידני: על משטח פאטיו באורך עשרות מטרים נפרשים פולי הקפה בשמש, ולאורך שבועיים-שלושה עובר צוות החווה בין פולי הקפה והופך אותם כך שכל היבול יתייבש באופן אחיד.

במידה ויורד גשם הם נאלצים למתוח יריעות פלסטיק לאורך הפאטיו, או לאסוף את הפולים לשקים עד חלוף הגשמים.

לאחר הייבוש מגיע התהליך הסופי בו נבררים פולי הקפה באופן ידני וממוינים לפי גודל, בשלב הזה מוצאים פולים פגומים וכך מתקבל הקפה האחיד והאיכותי.

שינוע | הקפדה על איכות הקפה

עוד לפני ששקי הקפה עולים למכולה שתוביל אותם למפעל הייצור בארץ, שולחים דוגמה מהתוצרת בדואר אווירי. מהדוגמה שהתקבלה עושים במפעל קפה עלית שבלוד "Cupping" –, כלומר תהליך בו מתרשמים המומחים מאיכות הקפה ומוודאים שתהליך עיבוד התוצר עבר בהצלחה וללא פגמים.

רק לאחר שטועמי הקפה אישרו את איכות הקפה, השקים מועלים למכולה ונשלחים באנייה לישראל. מיד עם ההגעה לארץ משווים את הקפה אל הדוגמה ששלחו מהחווה בדואר אווירי. כך שאם יש פגם בקפה כתוצאה מהשינוע, ניתן לזהות זאת מיד ולהגיב במהירות. אחרי שנבדק בשנית ונמצא מתאים לקפסולת 100% אתיופיה, מתחילים את תהליך הייצור בארץ.

תהליך הקלייה | הכל עניין של דיוק

קפה חד זני עובר תהליך קליה קפדני כדי שיגיע בדיוק לטעם והארומה שמחפשים מהפולים שמגיעים. על סמך הקפה שהגיע פיזית למפעל הייצור, טכנולוג הקפה הראשי ציון כהן וטכנולוג היצור, סמיר קרקר מקבלים את ההחלטות לגבי תהליך הקלייה הייחודי.

זמן הקלייה והטמפרטורה מדויקים ברמת עשירית המעלה. לעיתים אפילו פולי קפה מאותו היבול נקלים בטמפרטורה וזמן שונה כדי להשיג את הטעמים הרצויים.

טחינה ואירוז | הטכנולוגיה משלימה את מלאכת היד

תהליך הטחינה והאירוז הוא תהליך מורכב בו טוחנים את הקפה בפרופיל מדויק כדי להגיע למיצוי אופטימלי של הפולים.

התהליך נעשה בעזרת כוונון מטחנה מתקדמת לטחון את הקפה בפרופיל הרצוי שיתאים לקפסולה. מכשיר לייזר אופטי בודק את גודל החלקיקים, והקפה מגיע למכונת האריזה, שם נעשית הכנסה של כמות מדויקת לתוך הגביע דחיסה ולבסוף הלחמה של הרדיד על הקפסולה לאיטום מלא.

תהליך האריזה נעשה בצמוד לטחינה כדי למנוע חמצון של הקפה ולשמור על טעמים חדים.

קפסולה 100% אתיופיה | טעמים עשירים בכוס האספרסו שלכם

תתחילו ליהנות מקפה שמיוצר מאחד הזנים המיוחדים ביותר בעולם!

הכירו את קפסולת 100% אתיופיה, בה הפולים עוברים שיטת עיבוד ייחודית ולא אופיינית לאזור הגידול,כך שסוג הקפה נקרא YIRGACHEFFEE UNWASHED – שיטת עיבוד זו מאוד מסורתית ומקנה לקפה בנוסף גם מלאות ומעט מתיקות.

הבלנד הינו 100% ערביקה אזור הגידול אתיופיה – חד זני. סוג הקלייה הינו פרופיל קלייה איטי בינוני שמייצר חוזק מעודן ומעניק לקפה טעם פירותי – פרחוני.

רוצים לטעום? הקליקו כאן

תמונת אוירה