19 בפברואר 2020
קפה עלית

5 דרכים לשמור על מכונת הקפסולות שלכם נקייה מאבנית

ניקוי מכונת קפה מאבנית

כפי שאתם זוכרים לקחת את הרכב לשטיפה, אין סיבה שלא תאמצו שגרת ניקיון למכונת הקפסולות הביתית שלכם. לא ככה? כל הדרכים הטובות ביותר לעשות זאת, בכתבה לפניכם

 

מכירים את הרגע הזה בבוקר שאתם ניגשים למכונת הקפסולות שלכם, מכניסים את הקפסולה האהובה עליכם אבל אז….מרגישים טעם שונה? לא מדובר על הטעם של משחת השיניים שעדיין בפה, ולא על הקפסולה החדשה שעוד לא ניסיתם – אלא על טעם שפחות כיף לקבל על הבוקר – טעם של אבנית. הבעיה באבנית, מעבר להיותה משפיעה על הטעם ומבאסת את חווית הקפה – היא גם יכולה להביא להרס המכונה. אז לפני שאתם נכנסים ללחץ, קבלו 5 טיפים לטיפול באבנית ששווה לאמץ כבר מהיום:

שיטת סבתא – כולנו מכירים את השיטה הקלאסית לניקוי אבנית – מים עם חומץ או כפית מלח לימון – כן כן בדיוק כמו שאתם מנקים קומקום חשמלי. מכניסים לתוך המכונה ומפעילים אותה כ-3 פעמים. לא מבטיחים שזה ינקה לגמרי, אבל בהחלט יעשה חלק מהעבודה בזריזות.

שגרות ניקוי – כפי שאתם מנקים את המדיח (סתם, על מי אתם עובדים..) – הכניסו לכם לשגרת השבוע גם ניקוי אבנית תקופתי, תלו על המקרר או הכניסו ליומן בטלפון. פרקו את המכונה ובצעו ניקוי תקופתי בהתאם להוראות היצרן של המכונה הספציפית שלכם. שימו לב שישנם מגוון כלים ייעודיים וחומרים שניתן לרכוש באינטרנט לניקיון יעיל לצורכי ניקוי כמו טבליות להסרת שומני קפה, רכישת קפסולות ניקיון, בקבוקוני הסרת אבנית או מגבונים  לניקוי.

זכרו לסנן – במקום מים מהברז, הקפידו להשתמש במים מסוננים במכונה. כמה פשוט, ככה קל.

היצמדו להוראות – בהמשך לסעיף שגרות הניקוי, זכרו שאם לא תקפידו לנקות לפי הוראות היצרן הנקודתיות של המכונה שרכשתם, יתכן ותעשו יותר נזק מתועלת. אז כפי שכל מכונה מתפרקת בצורה שונה, כך גם החלקים דורשים טיפול אחר (לדוגמא יש מכונות שדורשות ניקוי שוטף של המגירה, לעומת מכונות שדורשות דווקא תשומת לב בכלי המים) אז אם כבר הקפדתם לנקות שימו לב שאתם עושים זאת לפי ההוראות שקיבלתם על מנת שתקבלו את התוצאות היעילות ביותר.

הכי חשוב – לא בהכרח קשור לאבנית, אבל שימו לב בתום השימוש לנקות את שאריות הקפה מחלקי המכונה ובייחוד מהמגירה על מנת למנוע שאריות של קפה חרוך שיפגמו קשות בטעם הקפה. פעם בשבוע הסירו את כלל חלקי המכונה הנשלפים, ושטפו אותם במים. החזירו אותם למכונה לאחר ייבוש מלא בלבד.

לסיום זכרו – בגלל שלא תמיד ניתן לראות את האבנית קשה לזהות אותה, זה לא אומר שהיא אינה קיימת….. כפי שאתם זוכרים לנקות את מכונת הכביסה והקומקום החשמלי שלכם הקפידו לנקות את כל המכשירים החשמליים מאבנית, ובייחוד את מכונת האספרסו שלכם.

כי ביננו?

הכי חשוב זה לפתוח את הבוקר בקפה טוב 😉