3 בפברואר 2019
דן אוריאלי - קפה נחת

קפה חמוץ- על שום מה?

קפה חמוץ

פירותי, חריף, תוסס, חמצמץ ומלא חיים… תיאורים של יין, נכון? אבל לא רק! למעשה אלו הגדרות די שכיחות לתאר סוגי קפה מסוימים. אחד הטעמים המפתיעים והבסיסיים בקפה הוא החמיצות, ולא, זה ממש לא אומר שהקפה שלך מקולקל.

ניגש קודם לשורה התחתונה – על טעם ועל ריח אין מה להתווכח. אם טעים לכם או לא זה עניין אישי המשתנה מאדם לאדם. אבל כדאי גם לזכור שטעם הוא דבר נרכש וכדי להכיר וללמוד לאהוב טעמים חדשים הדבר הכי חשוב הוא לטעום ולנסות.

אז מה עושה חמיצות בתוך הקפה שלנו?! פולי קפה הם למעשה גרעיני פירות אדומים ועגולים וכמו פירות רבים אחרים, גם הם ניחנו בחמיצות. דמיינו עצמכם נוגסים בתפוח, שזיף או ענבים ותבינו מיד על מה מדובר. תפוח ירוק, לדוגמא, מאופיין בחמיצות מבלי שהוא יהיה חמוץ כמו לימון. ככה בדיוק אמור להיות בקפה – חמיצות נעימה, לא משתלטת, המאזנת את המרירות והמתיקות שגם אמורים להופיע ברוב סוגי הקפה. באנגלית זה אפילו ברור יותר בזכות ההבדלים בין המילים – חמיצות (Acidic) וחמוץ (Sour).

פולי קפה מסוגים שונים ומארצות מקור שונות יכילו הרכבי חומצות שונים. בעוד הקפה מאתיופיה מתאפיין בחמיצות גבוהה, הקפה הקולומביאני מתאפיין בחמיצות קלה ומעודנת. כמו כן, דרגת הקלייה של הפולים משפיעה גם היא על הטעמים החמוצים, קלייה בהירה תדגיש את החמיצות וקלייה כהה תצמצמם אותה. גם השינויים בחליטה של הפולים תשפיע על טעם הקפה הסופי, כשטחינה גסה תגרום לחמיצות יתר וטחינה דקה למרירות יתר.

אז אם אתם אוהבים את טעמי החמיצות בקפה שלכם, חפשו קפה בקלייה בהירה או הזמינו אספרסו. הקלייה הבהירה ולחץ המים הגבוה באמצעותו מכינים אספרסו מדגישים את טעמי החמיצות. אם אתם מעדיפים קפה מריר, חפשו קפה בדרגת קלייה כהה או שתו קפה פילטר.