13 במאי 2018
קפה עלית
משקאות קפה

כבר 1000 שנים שאנחנו צורכים קפה. קצת פחות מזה שמספרים לנו על המשקה, על השינויים שעבר ופחות על התוספות המעניינות שהוסיפו לקפה כבר אז. ציון כהן, טכנולוג הקפה הראשי של קפה עלית סוקר את התערובות והטעמים המעניינים ביותר שאפשר ואפילו רצוי להוסיף לקפה.

הצרכנים מחליטיםזאת תמיד המסקנהועם השנים הצרכנים רצו משקה יותר מעניין ומפנקההתחלה הייתה פשוטהתוספת של הלהתוספת הפכה לקבועה והקפה זכה לשםהקפה הערבישדרוג נוסף לא איחר להגיע ותערובת שיש בה ציפורןקינמון וזנגביל זכתה לכינויקפה תימניאבל זו רק הייתה ההתחלה

עם השנים הקפה נדד לאירופה וגם שם הוא זכה לתוספות מפנקות אבל אחרותכיאה לטעם האירופאי ובהתאמה לאוכל המקומיהתחילו להוסיף לקפה חלב מוקצףשמנת טרייה שהוגשו תמיד עם עוגות מיוחדות.האירופאים ניצלו את האפשרות לשתות אלכוהול בלי איסורים או הגבלות והוסיפו לקפה ויסקי סקוטי מובחר שיצר את ה IRISH COFFEE.

הפריצה הגדולה של קפה בטעמים התחילה רק בשנות ה-90, קפה בטעמים הפך להיות נפוץ יחד עם ההתפתחות של רשתות בתי הקפה בארה"ב ובעולםהקטגוריה הזו התחילה להתרחב עם אותם טעמי מזרח ראשוניים:ציפורןקינמוןאניסוהלבשלב מאוחר יותר הגיעו טעמי הפירותלדוגמאקוקוס ו RASPBERY. ובהמשך הגיעו השילובים הטבעיים של הקפה – טעמי השוקולדהווניל והאגוזים.

טעמי הקפה המגוונים משפיעים כל הזמן על החדשנות בקפה עם משקאות קפה בטעמים שהתבססו בצפון אמריקהבמזרח התיכון ואפריקההפופולריות של הSPECIALITY COFFEE שנמכר בבתי קפה ובערוצים מחוץ לבית בעיקר בקרב צרכנים צעירים שעדיין לא סיגלו לעצמם טעמים בוגרים מאפשרים גם כניסה של טעמי קפה אחריםפתאום לקפה יש ריח חזק של אגוזי לוז או וניל והצרכנים אוהבים את זה.

ומה קורה אצלנו?

בחמש השנים האחרונות יש גידול בהשקות של מוצרי קפה בטעמים וניתן לזהות בקלות חלוקה למשפחות טעמים:

  • טעמים "חומיםהכוללים טעמים של אפייה ואגוזים
  • טעמים " חלבייםלדוגמא – שמנתחלבוניל
  • טעמים אלכוהוליים כמו – אייריש קרים
  • תבלינים – קינמוןציפורןאניסהל
  • טעמי קפה – קרמלמוקהקפוצ'ינו

הטעמים שלנווניל אגוזי לוז וקרמל

הטעמים שהצרכן הישראלי מתחבר אליהם הם הטעמים הקלאסיים שמשתלבים בהרמוניה עם טעמי הקפה ואינם ממסכים או משנים מהותית את הטעם שלו.

הכי קלאסי – וניל

הטעם הראשון שפותח באצלנו היה קפסולת אספרסו בטעם ונילוניל הוא הטעם הפופולרי ביותר בעולם והוא חלק משמעותי בקטגוריות מזון רבותוניל משתלב בצורה מושלמת עם קפה מאחר ובאופן טבעי הוא חלק ממרכיבי הארומה שיש בקפה.

קפה בטעם אגוזי לוזאם רק אפשר היה להעביר את הריח

פיתחנו תערובת קפה ייעודית שתתאים ותשתלב יחד עם האגוז המתאיםמבין כל הזנים נבחר אגוז הלוז שהשתלב בצורה מושלמת עם הקפהיש משהו בקפה בטעם אגוזי לוז שמרגע שהקפסולה נכנסת למכונההריח של אגוזי הלוז מציף את החדרכל מה שנשאר זה להקציף חלב וליהנות מקפוצ'ינו מפנק.

טעם של ילדות – קרמל

טעמי הילדות שלנו סובבים ברובם סביב טעמים מתוקים המגיעים מחימום של סוכר שרוףסוכריות טופי קרמל או סוכריות קרמל עם ריבת חלבפתחנו תערובת קפה ייעודית המשתלבת נפלא עם טעם הקרמלריח הקרמל המתוק נישא באוויר כך שהשלב הבא לשלב את הקפה יחד עם חלב מוקצף ומקבלים משקה מקיאטו או קפוצינו מפנק.