4 בפברואר 2019
דן אוריאלי - קפה נחת
3 משקאות קפה למבוגרים בלבד

אין שני חומרים שעיצבו את האנושות כמו אלכוהול וקפאין. כמו רכבת הרים, האחד מרים אותך למעלה והשני מוריד אותך מטה. או כמו אמירה ישנה אחרת: קפה עוזר לך לצאת מהבית ואלכוהול מחכה לברך אותך בשובך. איך התחיל החיבור בין השניים ואילו משקאות קפה אלכוהוליים תוכלו להכין בעצמכם?

את הסיפור שלנו כדאי להתחיל באירופה של לפני עידן הנאורות, אי שם במאה ה-18. בזמנו רוב האירופאים היו שותים לאורך כל היום… אלכוהול! הסיבה מפתיעה – מטעמי בריאות. יין ובירה פשוט היו פחות מזוהמים מהמים הזמינים באותו הזמן והמקום אז אפילו לארוחת הבוקר היו שותים כולם יין או בירה מוחלשים. הסחר עם העולם הערבי עמד לשנות את כל זאת ואת פני יבשת אירופה. קפה, אשר מגיע במקור מאפריקה ועשה את דרכו לאירופה דרך מדינות ערב של המזרח התיכון, בעצם היווה תחליף בטוח לאלכוהול.

מהר מאד שמו לב שמי שהתחיל את היום שלו בכוס קפה, לעומת כוס יין או בירה, היה ערני ונמרץ יותר מחבריו, דבר שהגביר את איכות ואת כמות עבודתו. מערב אירופה החל להיחלץ מאדי אלכוהול בהם היה שרוי כמה מאות שנים. בתי קפה החלו להיפתח ולהוות מקומות מפגש לדיונים פילוסופיים, עסקיים ופוליטיים.

לפני שנים, בזמן שהייתי בריסטה בבית קפה שכונתי בתל-אביב היה לי לקוח קבוע, איש מבוגר ומרשים במראה שהיה מגיע, כל שישי מוקדם בבוקר ומבקש "שני אספרסו קצר עם ערק בתחתית הכוס, אחד אחרי השני". כשהייתי שואל אותו מאיפה הרעיון היה עונה "זה עוזר לקפה לרדת חלק בגרון".

אחרי שנים גיליתי שהאיטלקים גם נתנו למשקה הזה שם: קפה קורטו. המילה האיטלקית קורטו (correto) מתורגמת לאנגלית למילה מתוקן (corrected) והשם בהחלט מסגיר את הכוונה – "לתקן" את הקפה עם קצת אלכוהול. אז אמנם באיטליה נהוג לתקן את האספרסו עם גראפה, סמבוקה או ברנדי אבל, מניסיון, גם ערק עושה את העבודה יופי.

הנה כמה מתכונים פשוטים וטעימים שתוכלו להכין בעצמכם:

מימין לשמאל: קפה נלסון, אספרסו קיצי, אפוגטו שיכור מימין לשמאל: קפה נלסון, אספרסו קיצי, אפוגטו שיכור. צילום: נופי ביטון

 

אחד לחורף – "קפה נלסון"

רכיבים:

שוט (60 מ"ל) אייריש קרים (Baileys אם אפשר)

שוט (60 מ"ל) פרנג'ליקו (ליקר אגוזים איטלקי עם קרמל)

300 מ"ל קפה פילטר או אמריקנו (אספרסו עם הרבה מים חמים)

1/2 כפית סוכר (אפשר גם בלי)

קצפת מתוקה (להכין לבד או לקנות מיכלים בסופר)

הוראות הכנה: מוזגים את כל הנוזלים אל תוך כוס מאג או ספל, מוסיפים את הקצפת מלמעלה ולקישוט ניתן להוסיף קצת קקאו, שברי שוקולד, פירורי אגוזי מלך או קינמון.

 

אחד לקיץ – "אספרסו קיצי"

רכיבים:

מנת אספרסו (או 30 מ"ל קפה ממקינטה)

שוט (60 מ"ל) ג'ין

15 מ"ל מי סוכר

שוט (60 מ"ל) מיץ תפוזים

דובדבנים / אוכמניות / פטל

פלח תפוז לקישוט (לא חובה)

הוראות הכנה: מכניסים לכוס את כל הרכיבים כאשר הקפה אחרון, מערבבים ומעבירים את הימים החמים בכיף.

 

ואחד מתוק – "אפוגטו שיכור"

רכיבים:

כדור גלידת וניל מפנק (אפשר גם טעמים אחרים אבל וניל מומלץ)

מנת אספרסו (או 30 מ"ל קפה ממקינטה)

שוט (30 מ"ל) פרנג'ליקו או כל ליקר אגוזים אחר

הוראות הכנה: מוזגים את הקפה והליקר על הגלידה ונהנים מכל ביס.