16 באפריל 2019
קפה עלית

האנשים של הקפה – אילת אופק

איילת אופק

היא התחילה לשתות קפה בגיל 6, טועמת כ-200 כוסות קפה ביום ומנהלת את התחום הסנסורי בקפה עלית. הכירו את אילת אופק.

מה זה בשבילך להיות טועמת קפה?

לחדד את החושים בכל יום.
להמשיך ולהתמקצע ולא להפסיק ללמוד על טעמים של קפה המגיעים אלינו מארצות שונות. כשמדובר בקפה, תמיד יש דברים חדשים ללמוד מאחר שפולי קפה הם מוצר חקלאי ומושפעים מהאדמה שעליה הם גדלים, ממזג האוויר, מהטיפול של החקלאי מהרגע שנקטפו ועד שהגיעו למפעל ועוד.

איך הגעת לתחום?

החשיפה הראשונה שלי לעולם החושים התחילה עם קבלתי לעבודה כטכנולוגית במפעל קפה עלית. שם התחלתי להבין מה זה אומר להיות טועמת קפה, מה נדרש לשם כך ואיזו חשיבות והשפעה יש לכך על קבלת ההחלטות של החברה.

מה זה אומר בפועל להיות טועמת קפה?

להיות אחראית על הטעם של כל כוס קפה שיוצאת מהמפעל. לפחות פעמיים ביום נפגשים כל הטועמים המקצועיים, לטעימה של זנים, מוצרי קפה שונים ובשיטות הכנה מגוונות. סה"כ אנחנו טועמים כ-200 כוסות קפה כל יום. ובסיום סבב הטעימות אנו דנים בתוצאות הטעימות ומשתפים בידע ובמסקנות שיש לנו לגבי הקפה שטעמנו. לכל אחד מהטועמים הבנה והיכרות עם שווקים שונים וזנים שונים שמפרים את השיחה, ומבחינתי זו שיחת הקפה הכי מעניינת.

איך את שותה את הקפה שלך?

במסגרת התפקיד אני נדרשת לטעום קפה ממגוון רחב מאוד של סוגים. למרות זאת אני לא מוותרת על שתיית קפה ונהנית מכל העולמות: נמס, אמריקנו עם קצת חלב, קפה הפוך… העיקר שיהיה ללא סוכר.

מה היה הקפה הראשון ששתית?

הקפה הראשון שלי היה בגיל 6. כשעליתי לכיתה א' ביקשתי מאמא שלי שתוסיף לי לכוס החלב החם קפה טורקי וזה היה המשקה החם שלי בכל בוקר לפני ביה"ס. היום גם לי זה נשמע קצת משונה (-:

קפה בשבילי הוא…

הנאה. במיוחד זה בא לידי ביטוי בכל בוקר. אני קמה ראשונה לפני שהבית מתעורר ודבר ראשון מכינה לי קפה. יש משהו מאוד מיוחד וחזק בלגימה הראשונה הזו ששוברת את צום הלילה. טעמי הקפה הרבה יותר מודגשים ומעוררים והקפה הכי טעים. זהו רגע של הנאה לפני שמתחיל היום.

יש לך משהו להוסיף?

אני מוכרחה לומר שאותי מדהים לראות את המקצועיות של כל אחד מהטועמים והטועמות שלנו שיודעים כי יש לנו האחריות לקביעת תוצאת הטעם והריח של מוצרי הקפה השונים.