9 ביולי 2017
שי בניאל מנהל ההדרכה של חברת הקפה

World of coffee: בודפשט 2017

לוגו תערוכת קפה בודפשט 2017

מי לא רוצה לדעת מאיפה המזון שלו מגיע? World of coffee היא תערוכה שמתמקדת בתחום הקפה מחוץ לבית.

שיחת הקפה מתרחבת

קפה הוא מוצר המזון הנמכר בעולם, ההערכה היא ש כ 4 מיליארד כוסות קפה נשתות מידי יום ברחבי העולם ומספר הפסטיבלים שעוסקים בקפה רק גדל מדי שנה. שי בניאל, מנהל ההדרכה של הקפה בשטראוס ביקר בתערוכת הקפה בבודפשט ולא הופתע לגלות ששיחת הקפה מתרחבת עוד יותר, הפעם למקורות, כי מי לא רוצה לדעת מאיפה המזון שלו מגיע World of coffee היא תערוכה שמתמקדת בתחום הקפה מחוץ לבית.

היא נמשכת שלושה ימים ומבקרים בה כ 100 אלף איש! בתעשייה אנחנו נוהגים לחלק את השוק לאזורי צריכה של קפה בבית, במשרד ומחוץ לבית: בתי קפה, מסעדות ,מלונות ,אולמות אירועים ועוד. עולם הקפה מחוץ לבית קובע במידה רבה את דפוסי הצריכה בבית ומשפיע על הטרנדים הבאים של שוק הקפה.

בתערוכה משתתפים כ 350 חברות וגופים מעולמות הקפה, יצרני מכונות אספרסו, מכונות קלייה וציוד נלווה. בנוסף ניתן לפגוש סוחרים של קפה ירוק וקלוי ועוד.

במקביל נערכות הרצאות בנושאים מעולמות הקפה, מפגשים פתוחים לקהל של פאנלים שונים בנושאים כגון קיימות, סחר הוגן ותחרות. תחרות בריסטה, תחרות latte art , תחרות קפה ואלכוהול, קלייה ועוד.

השנה התערוכה התקיימה בבודפשט, עיר אירופית יפה שהיוותה תפאורה נהדרת לשלושה ימים של חווית קפה מיוחדת.

כנס קפה

ברזיל או אפריקה: מאיפה הגיע הקפה שאתה שותה?

דבר אחד ברור, בשנים הקרובות כולנו נתחיל לדבר על קפה, לא רק במונחים של קפה מברזיל או מאפריקה אלא נדע את מקור החווה הספציפית של פולי הקפהשם המגדל, באיזה יום הוא נקטף ומה הטעם הייחודי שלו.

כמו כן, נראה שהכיוון הוא חזרה  לצריכת פולים והקפסולות יהיו מוצר 'מיינסטרים' פשוט כמו הקפה נמס או הטורקי.

בתערוכה היו עשרות ביתנים של סוחרים שהציגו  קפה ירוק איכותי והם מייצגים תוצרת של חווה בודדת. 20 שקים מחווה אחת, 12 שקים ממקור אחר כשכל חווה מספרת סיפור שונה עם טעמים ייחודיים.

בכל שעה ובפינות שונות בשטח התערוכה הקהל הוזמן לטעימות של קפה חד זני (ingle origin) ממקורות שונים וכמו בשוק גדול מלא בסוחרים שמציעים את הסחורה שלהם ומדברים בשבחה ניתן היה לטעום, להריח ולהרגיש איכויות קפה יוצאות דופן.

עוד נתון מעניין הוא שמהתערוכה נעלמו חברות הקפה הגדולות כגון לאווזה או מארו. השיח היחיד שהתנהל בין המציגים למבקרים הוא סביב בתי קפה שהם גם בתי קליה ובשורה התחתונה, צמד המילים  specialty coffee חזר על עצמו בלי סוף .

מבודפשט יוצאת הבשורה, קנו קפה איכותי, תשאלו מאיפה הוא בא, מה מיוחד בו וכאשר תכינו את הקפה בבית או במשרד תטחנו במכונה שטוחנת את הפולים בטעם הייחודי שלכם.