7 בינואר 2018
יוליה פריליק ניב - מגזין מסע אחר

משולש הקפה בצפון קולומביה

קולמביה בית קפה ברחוב

משולש הקפה בצפון קולומביה כבר זכה להכרה רשמית כאתר מורשת עולמית של אונסק"ו בזכות היותו דוגמה ייחודית לייצור קפה. איך הפכה המדינה המסוכנת בעלת המוניטין המפוקפק ליעד בטוח לתיירים ומדוע יותר ויותר מטיילים משלבים כיום ביקור בחוות הקפה המקומיות בטיולם?

קפה הוא כבר מזמן לא רק משקה פופולרי המופק מגידול חקלאי. הנוזל הכהה והממריץ מקפל בתוכו תרבות, תיירות, גאווה לאומית וגם מיתוגבדומה לדמותו המפורסמת של איש המרלבורו, שליוותה את התרבות האמריקאית (והשפיעה בהתאמה על כל התרבות המערבית עם דמות הקאובוי האולטימטיבי), כך הופיעה דמותו של חואן ולדז הקולומביאני בהקשר של קפה. בקולומביה, שאחראית כיום לפחות לשישה אחוזים מצריכת הקפה העולמית (יש הטוענים אף יותר, תלוי את מי שואלים), הופיע בשנות ה-60 של המאה הקודמת דמותו הבדיונית של חואן ולדז – Juan Valdez. הפדרציה של מגדלי הקפה בקולומביה "נתקעה" עם עודפי קפה מזן ערביקה וחיפשה מיתוג ופרסום שיסייעו לשווק טוב יותר דווקא את הקפה הקולומביאני על פני המתחרים בזירת הקפה הלוהטת. את הדמות של החוואי עם כובע aguadeño, פונצ'ו טיפוסי ושפם, רכוב על פרד ומבלה את ימיו בעיבוד מטעי הקפה שלו גילם שחקן, בדומה לאיש המרלבורו, אך הוא דווקא לקח את העניין צעד אחד קדימה ולימים הקים חוות גידול משלו. יש גם רשת בתי קפה בינלאומית תחת השם הממותג חואן ולדז.

רגע לפני שמגיעים למטעי הקפה במשולש הקפה בצפון קולומביה – Triángulo del Café – כדאי להכיר מקרוב את הגידול הייחודי הזהשאוהב אזורים טרופיים וסוב-טרופיים. קפה גדל ב-65 מדינות מסביב לקו המשווה, בחוג הסרטן ובחוג הגדי החובקים את קו המשווה משני צדיו, ובעיקר באזורים הרריים. יש שני זנים – ערביקה ורובוסטה, מהם בויתו ופותחו בידי האדם עוד עשרות תתי זנים. בקולומביה נפוצים בעיקר ערביקה, פולים בעלי טעם וניחוח עשיר, היוצרים חמיצות מעודנת ופירותית וארומה. יש בערביקה פחות קפאין מאשר ברובוסטה.

קולומביה איור

בניגוד לסברה הרווחת, קפה הוא לא גידול טבעי בארצות דרום ומרכז אמריקה. אמנם שיחי הקפה משגשגים במדינות כמו ברזיל, קולומביה וקוסטה ריקה, אולם הוא הובא לשם והתאקלם באופן איכותי. המקור של גידולי הקפה הוא באפריקה ומשם נדד לאסיה ורק במאה ה-18 הגיע ליבשת אמריקה (והתפשט ביתר שאת רק במאה ה-19). אולם השידוך הצליח עד כדי כך שבשנת 2011 הכריז אונסק"ו על חלק מהאזור של משולש הקפה בקולומביה כאתר מורשת עולמית, תחת השם בעל הארומה התיירותית "נוף תרבות הקפה בקולומביה". בהחלטה של אונסק"ו נכתב כי מדובר באזור שהוא דוגמה ייחודית לייצור קפה.

קולומביה כיום היא מדינה בטוחה למדי לטייל בה. הפשע, בעיקר האכזרי בדמות חטיפות ורצח, ירד משמעותית ואף מוגר לגמרי באזורים תיירותיים נרחבים במדינה המדהימה הזו. ככל שמטעי הקפה גבוהים יותר  כל עולה האיכות שלהם. זן הערביקה גדל מגובה של 600 מטרים, וכך גם בקולומביה: בין הערים פריירה (Pereira), מניזאלס (Manizales) וארמניה (Armenia) משתרע אזור הקפה (Eje Cafetero), או בשמו הנוסף משולש הקפה. כמעט מחצית מיבול הקפה של קולומביה גדל על מורדות האנדים באזור, ובחודשים יוני עד דצמבר כדאי לבקר, לסייר וללמוד מקרוב וללא תיווך על גידול קפה באחת מיותר מ-20 אלף חוות קטנות לגידול ועיבוד פולי הקפה, המכונות fincas (וביחיד finca). הקטיף הוא ידני, מה שמוסיף רומנטיקה לכל הסיפור, והוא נערך בחודשים ספטמבר עד דצמבר. לעתים יש קטיף נוסף, בהיקף מצומצם יותר, בחודשים אפריל ומאיאם זמנכם קצר, אפשר ללמוד על התהליך פחות לעומק גם באל פארק דה קפה (El Parque del Cafe) – פארק הממוקם בעיר מונטנגרו(Montenegro) במחוז Quindio, שיש בו גן בוטני עם צמחי קפה, מוזיאון המסביר על תרבות הקפה ופארק שעשועים, שילוב מנצח לתיירים.

קולומביה מכונת קפה

בחוות הקפה, אליהן אפשר להגיע מאחת הערים או העיירות הסמוכות, רצוי בליווי מדריכים מקומיים, אפשר ללמוד מקרוב על השיטה המסורתית לגידול הקפה באזור, שהחלה בשנות ה-60, במקביל לתהליך המיתוג והמיצוב של הקפה הקולומביאני כאחד האיכותיים והמובילים בעולם (על כך כמובן ניטש ויכוח עז בין כמה וכמה טוענות לכתר). הממשלה ופדרציית הקפה החלו בשתילת מטעי קפה בשטחים שבוראו מעצי היער שגדלו עליהם, כשבכל זאת השאירו כמה עצים שיספקו צל לשיחי הקפה. צל חלקי הוא מרכיב חשוב בגידול קפה. בחווה בה תבקרו יספרו בשמחה על חשיבות גובה החווה, שיפוע המדרון, כמות המשקעים, פיזור המשקעים לאורך עונות השנה וכמובן איכות הקרקע – כל מה שמרכיב את אותו טרואר ייחודי היוצר תנאים אופטימליים לגידול קפה דווקא כאן . ישמחו גם לספר לכם על תהליכי קילוף הפולים  יש בגדול שלוש שיטות שונות (יבשה, רטובה וסמי ווש) – והשיטה נקבעת בהתאם לתקציב העומד לרשות החווה. ברוב החוות, רובן משפחתיות, תוכלו לראות איך הופכים פולי קפה קלופים, ירוקים ונטולי ארומה לפולים חומים וריחניים בתהליך הקלייה המסורתי. בקולומביה גם התמודדו ומתמודדים במחלת חִילָדוֹן הקפה (מלשון חלודה), הפוגעת בזן הערביקה. בשנת 2008,למשל, חוסלו לא פחות מרבע(!משיחי הקפה בעקבות המחלה. החוואים שמכירים מקרוב את התופעה משתפים בסיורים בקשיים שלהם, בין היתר בחילדון, שעדיין נותן את אותותיו.

קולומביה נוף

לבד או מאורגן? ככל שהספרדית שלכם טובה יותר, כך תוכלו להגיע באופן עצמאי ישירות לאחת החוות הקטנות העוסקות בגידול מטעי קפה, אולם יש אפשרות להגיע דרך אחת החברות התיירותיות המספקות את כל מה שצריך  מסיורים מודרכים ועד סדנאות בריסטה להכנת קפה טוב, קולומביאני בעל טעם עשיר וגוף מלא כמובן. אחת החברות המציעות את החוויה היא (Toucan café (www.toucancafe.co הפועלת במדיין (Medellin, הוגים לעתים מדג'ין), העיר השנייה בגודלה בקולומביה שיודעת פריחה תיירותית ואדריכלית בשנים האחרונות אחרי שנים בהן הייתה מעוז של סחר בסמים בהובלתו של פבלו אסקובר הידוע לשמצה. מ- Toucan café יוצאים לביקור בחווה הנמצאת כשעה וחצי נסיעה כדי לחוות מקרוב את החיים בחווה, ובסוף הביקור כבר תלגמו קפה טרי, עשיר ובעל גוף שהקולומביאנים מתגאים בהפקתו.

קולומביה חקלאים

גם מהעיירה סלנטו (Salento) ההררית, המעוטרת במרפסות צבעוניות, גלריות, בתי קפה ועוד, נוח לצאת לביקור בעמק הקוקורה (Valle de Cocora), המשתרע בין ארמניה לפריירה, ולפקוד את אחד ממפעלי הקפה באזור.בכל מקרה, קחו בחשבון את מזג האוויר המשווני הצופן בחובו הפתעות רטובות ולחות.

גם באתר clubhaciendasdelcafe תוכלו למצוא מידע על חוות גידול קפה הפתוחות בפני מבקרים סקרנים. יש משהו שורשי בשילוב חוויה חקלאית בטיול, בייחוד לרובנו, הספונים רוב החיים הרחק מרגבי אדמה פוריים, לחפון בשתי ידיים פירות אדמדמים ועגלגלים ולהיות מוקפים בנוף ירוק צפוף, אולם בקולומביה יש הזדמנות לבקר במטעים שאין כמותם בישראלורובם מסבירי פנים ושמחים לארח מטיילים.