27 בינואר 2019
אורי קטן - קפה קטן

כיצד תפיקו את המיטב מהקפה הביתי שלכם?

תמונת אוירה קפה

מרגישים שהקפה שאתם מכינים בבית מריר מדי? קצת חמוץ? למה זה קורה ואיך בעזרת שינוי קטן בטמפרטורה, זמן הכנת הקפה או סוג קפה טחון, תוכלו לשנות את טעם הקפה? ביקשנו מאורי קטן, מקפה קטן להסביר.

חווית הקפה של אנשים רבים מתרחשת בתוך הבית ומחוצה לו. בבתי קפה אנשים שותים לרוב משקאות מבוססי אספרסו כגון קפוצ'ינו, לאטה, ואמריקנו.

בתקופה האחרונה ניתן לראות יותר בתי קפה ומסעדות המגישים קפה בדרכי מיצוי שונות כגון פילטרים, פרנץ' פרס ועוד.

גם אצל הצרכן הביתי ישנה מגמה של הכנת משקאות קפה טריים. קפה טרי אפשר להכין במגוון דרכים. העיקרון הכללי בכולן הוא זהה: להעביר מים חמים ליצירת קפה טחון כלומר דרך פולי קפה טחונים. המים החמים ימצו את הטעמים הנמצאים בפולי הקפה וכך נקבל את כוס הקפה שלנו.

כדי להבין איך אפשר לשפר את הקפה שלנו, חשוב להבין מה קורה כשמים חמים פוגשים קפה טחון – המים חודרים לקפה הטחון וממצים את הטעמים והריחות שנמצאים בקפה. רק שליש מחלקיקי הקפה מתמוססים במים.

מתוך החלקיקים שמתמוססים במים יש חלקיקים "טובים" שתורמים לטעמים הרצויים (חמיצות, מתיקות ומרירות) ויש חלקיקים "רעים" שתורמים רק מרירות לא רצויה ואפילו תחושת עפיצות (ביין תחושת העפיצות יכולה להיתפס כתכונה חיובית, אך בקפה תחושת עפיצות לרוב אינה חיובית).

המטרה הסופית שלנו היא למצות את רוב או כל החלקיקים ה"טובים" ולא למצות את החלקיקים ה"רעים".  אם נמצה חלק קטן מהחלקיקים ה"טובים" נקבל בעיקר טעמים חמוצים, מצב זה נקרא מיצוי חסר. מהצד השני, אם נמצה גם חלקים "רעים" נקבל מרירות לא רצויה, מצב זה נקרא מיצוי יתר.

עכשיו שהבנו את המטרה הסופית נראה איך אפשר להגיע אליה. במהלך ההכנה של הקפה אפשר לשנות מספר פרמטרים שישפיעו על כמות החלקיקים אשר נמצה מהקפה.

4 צעדים קצרים שיקפיצו לכם את הקפה הביתי:

4 שלבי קפה בכוסות

1)טמפרטורת המים: נהוג להכין קפה בטמפרטורת מים של 90 -95 מעלות צלזיוס (מים רותחים ישרפו את הקפה). ככל שטמפרטורת המים גבוהה יותר כך נמצה יותר חלקיקים מהקפה

2) ערבוב: ככל שנערבב את המים והקפה יותר כך נגרום ליותר נקודות מגע של הקפה עם המים. בערבוב אגרסיבי, נמצה יותר חלקיקים מהקפה

3) עובי טחינה: ככל ש קפה טחון דק יותר כך יש יותר חלקיקי קפה. במצב כזה לקפה יש שטח פנים גדול יותר והמים ממצים את הקפה במהירות גבוהה יותר

4) זמן מגע של קפה ומים: ככל שהמים יהיו במגע עם הקפה זמן רב כך המים ימצו יותר חלקיקים מהקפה

אז איך כל זה עוזר לנו?

בהחלט ייתכן שאתם מכינים כיום קפה בבית ואתם לגמרי מרוצים מהתוצאה, אך יכול להיות שאם תשנו מעט את דרך ההכנה תקבלו משקה קפה שיהיה לכם טעים יותר.

אם הקפה מעט מריר ייתכן וטחינה גסה יותר, זמן מיצוי קצר יותר או טמפרטורה נמוכה יותר יפחיתו מהמרירות. אם הקפה מרגיש מעט חמוץ, טחינה דקה יותר, זמן מיצוי ארוך יותר או טמפרטורה גבוהה יותר יצמצמו את תחושת החמיצות. עכשיו שאתם יודעים איך אפשר לשלוט מעט בטעמים של הקפה שלכם, אתם יכולים להתחיל להתנסות.

ניסוי פשוט אפשר לעשות על ידי הכנת קפה בפרנץ פרס (אותו מכשיר שמשתמשים בו לעיתים גם לחליטות תה).

נסו להכין אותו פעם אחת רק על ידי השריית הקפה עם המים למשך 4 דקות ובפעם השנייה למשך 6 דקות ונסו לראות אם אתם מרגישים את ההבדלים. כמובן שאפשר לשנות עוד פרמטרים אבל מומלץ להתחיל עם פרמטר אחד בכל פעם.

פילטר קפה